ر" />

مازندران در یک نگاه


تبليغات
معرفي روستاهاي ايران

عكسهاي زيباي مازندران: جرعه اي از دين

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

تکرار عبارات دعاها

 

محضر مرجع گرانقدر جهان اسلام حضرت آیت الله نوری همدانی ، سلامٌ علیکم ، مستدعیست نظر آن مرجع عالیقدر درباره تکرار برخی از عبارات ادعیه و زیارتها ، مانند تکرار عبارات ( یا ابا عبدالله ) و ( انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم) در زیارت عاشورا و عبارات ( یا نور یا قدوس ) ، ( ظلمت نفسی) ، ( یا رب ارحم ضعف بدنی ( و ) یا من اسمه دواء وذکره شفاء ) در دعای کمیل را بیان فرمائید.

جواب معظم له:
بسمه تعالي
سلام عليكم

چنانچه به قصد رجای مطلوبیت باشد مانعی ندارد.

ادامه مطلب
پنجشنبه، 14 آذر ماه، 1392 | 0 نظر | بازدید [ 2137 ]

کاش در این رمضان لایق دیدار شویم

 

سحری با نظر لطف تو بیدار شویم ...

 

السلام عليك يا اباصالح المهدي(عج)

 

ادامه مطلب
سه شنبه، 18 تير ماه، 1392 | 14 نظر | بازدید [ 3313 ]

دیدگاه‌های موافقان و منکران:

 

اهل بیت روز اربعین در کربلا حضور داشته‌اند؟

 

ادامه مطلب
پنجشنبه، 14 دي ماه، 1391 | 0 نظر | بازدید [ 3000 ]

چرا به ضریح جدید امام حسین(ع) تبرک می‌جوییم

ادامه مطلب
شنبه، 25 آذر ماه، 1391 | 2 نظر | بازدید [ 2105 ]

چرا 4 عضو بدن در وضو باید شسته شود؟

«گروهی از یهود خدمت پیامبر خدا (ص)رسیده و مسائلی چند را از حضرت پرسیدند. از جمله گفتند: یا محمّد(ص) برای ما بگو این چهار عضو برای چه باید شسته شود با این که از تمیزترین مواضع بدن به شمار می‌آید؟ پیامبر (ص) فرمود: شیطان آدم را وسوسه کرد، آدم به درختی که از آن نهی شده بود نزدیک شد، وقتی به آن نگریست آبرویش رفت، سپس ایستاد و به طرف درخت رفت، این نخستین گامی بود که به طرف گناه برداشته شد، سپس دست برد و از میوه درخت برگرفت و خورد، در این هنگام، زیور و پوشش خود را از دست داد، دست بر سر گذاشت و گریست، و چون خداوند_عزّوجلّ_توبه او را پذیرفت، بر او و فرزندانش واجب کرد که همین اعضا را بشویند، پس خداوند به او فرمان داد که چون به آن درخت نگریسته روی خویش را بشوید و چون با دو دست تناول کرده آن دو را نیز تا آرنج شستشو دهد، و چون دست بر سر گذاشت، فرمان به مسح سر داد و نیز امر به مسح دو پا فرمود، زیرا با آنها به سوی گناه رفته است....

 

امام صادق (ع)فرمودند: خداوند عزﱠوجلﱠ چون پیامبرش را به آسمانهای هفت گانه بالا برد... پس به او فرمود: ای محمد سرت را بلند کن، چون سرش را بلند کرد، طبقات آسمان شکافته شد و پرده ها بالا رفت، گفت: سر فرود آور چه می‌بینی؟ چون نگاه کرد خانه ای دید مانند بیت‌الله شما، و حرمی دید چون این حرم مسجد الحرام چنان که اگر چیزی از دستش رها می‌شد جز بر این حرم نمی‌افتاد، آن‌گاه به او گفته شد: یا محمد، این حرم است و تو محترم هستی، سپس به او وحی کرد که ای محمد: به «صاد» نزدیک شو ، اعضای سجده خویش را بشوی و آنها را پاک گردان و بر پروردگارت نماز بگذار؛ پس رسول خدا به صاد نزدیک شد _صاد آبی است که از ساق راست عرش جاری است_ و با دست راست آب را برگرفت، بدین سبب وضو با دست راست انجام می‌شود. سپس خداوند به او وحی فرستاد: صورت خود را بشوی، که عظمت مرا خواهی نگریست،پس از آن دو زراع راست و چپ را بشوی که با دستت کلام مرا خواهی گرفت، سپس با باقی مانده همان آب دست، سر و پاها را تا برامدگی، مسح کن که من برتو فرخنده می‌گردانم و گامهایت را به جایی می رسانم که جز تو هیچ کس آنجاگام ننهاده باشد...»

منبع:

كتاب «رازهای نماز» آیت‌الله جوادی آملی

ادامه مطلب
جمعه، 6 مرداد ماه، 1391 | 0 نظر | بازدید [ 3026 ]

آمار کاربران

گالری سایت

لینکدونی مازرونی